Beszámoló az NTP-HTTSZ-19-0012 pályázati azonosítószámú SZETT projektről

Beszámoló az NTP-HTTSZ-19-0012 pályázati azonosítószámú, SZE Tehetségsegítő Tanács fejlesztése című projektről

Rövid távú eredményként célunk az volt, hogy a Tehetségsegítő Tanács működését szélesebb körben megismerjék helyi szinten, illetve az egyes programelemekhez tartozó koncentrált folyamatok hatására az intézmény tehetséggondozási tevékenysége szinergiáinak növelése, számszerű növekedést eredményezve az öntevékeny csapatok létszámában és tehetséggondozó programok eredményeiben.

2019. szeptember 20-21. - A Tanács képviselője a Tanács tehetségsegítő tevékenységét mutatja be széles körben a Magyar Tehetséggondozó Tanács 30., Jubileumi Konferenciáján, Egerben a Szilágyi Erzsébet Gimnáziumban

2020. január – a Nyitott Kapuk rendezvény keretein belül a Tehetséggondozó Tanács lehetőséget kapott arra, hogy nagy közönség előtt bemutathassa tevékenységét. Az előadás alkalmával potenciális hallgatóink vettek részt.

2020. január – a Széchenyi István Egyetem - mint korábban akkreditált tehetségpont - elnyerte az „Akkreditált Kiváló Tehetségpont” minősítést

2020. március – TDK és Tehetségnap – a vírushelyzet miatt őszre átszervezett rendezvény

2020. augusztus 26-29. – Az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat szervezésében került megrendezésre az első évesek számára a Gólyahét. A program keretében a Tehetségsegítő Tanács lehetőséget kapott intézményi szintű bemutatkozásra.

2020. szeptember 11. – Team munka keretein belül a tehetségsegítő kollégáknak szakmai fórum került megszervezésre, melynek keretein belül összegzésre került az elmúlt 1 év tapasztalatai és javaslattételek születtek a jövő évre való működésre.

2020. október – 8-10. – Pro Scientia Aranyérmesek társaságának az Egyetem által rendezendő konferenciáján széles körben bemutatásra került a Tanács tehetségsegítő tevékenysége. A Programfüzet itt érhető el

2020. november 18. – a TDK és Tehetségnap keretein belül online megvalósítással lehetőséget biztosítottunk hallgatóinknak, hogy tréningen vegyenek részt, mely során önismereti tapasztalatot szerezhettek. A tréninget stresszkezelés táméban Dr. Vajda Katalin, a Széchenyi István Egyetem Turizmus Tanszékének egyetemi adjunktusa került meghívásra.