Tehetséggondozás az Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Karon

Az Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar kiemelt figyelmet szentel a hallgatók egyéni fejlődésének segítésére, a tehetségek felismerésére és fejlesztésére. A Kar képzésein számos tárgyban projekt alapú kiscsoportos foglalkozás keretein belül történik az oktatás, így a hallgatóknak és az oktatóknak lehetőségük nyílik egymás jobb megismerésére és a szorosabb szakmai együttműködésre. Az építész képzésen ez a fajta oktatási módszertan az egész képzésen végigvonul.

híd.jpg

A Kar oktatói elkötelezettek a tehetséges diákok szakmai fejlődésének segítésében és gyakran azon túl is mutató patronálásában. Ennek eredményeként az egyetemi TDK versenyeken a kar diákjai mindig szép számmal vesznek részt, valamint az országos fordulóba is sokan továbbjutnak és megmérettetnek. A 2022 tavaszi egyetemi fordulón például 3 szekcióban 19 hallgató mutatta be munkáját. Az Egyetem elköteleződését mutatja az OTDK különböző szekcióinak megrendezésében mutatott aktivitása. Ennek számunkra fontos állomása volt, hogy 2021-ben az OTDK Műszaki szekciójának intézményünk adott otthont, a koronavírus-helyzet miatt ezúttal virtuálisan.

kenu.jpg

Az oktatás mellett a hallgatóknak lehetőségük van öntevékeny módon is fejleszteniük magukat, melyet az egyetem is támogat. Az ÉÉKK-hoz kapcsolódóan a Winkler Gábor Mérnöki Szakkollégium mellett a SZENAVIS betonkenu építő csapata szolgál szakmai műhelyül az elhivatott hallgatók számára. Emellett népszerű a hallgatók körében – és nem utolsósorban a szakmai fejlődésüket is szolgálja – a Szerkezetépítési és Geotechnikai Tanszék által rendszeresen megrendezett Tésztahíd Építő Bajnokság. Szintén lehetőség a Nemzeti Tehetség Program keretében pályázott tehetségsegítő workshopokban, táborokban való részvétel. Emellett a hallgatók nincsenek kizárva az egyetem más karaihoz tartozó hallgatói csapatokból, szervezetekből sem.

Bővebb információ: https://eekk.sze.hu/kezdolap