Tehetséggondozás a Kautz Gyula Gazdaságtudományi Karon
Az egyetemi tudományos tevékenység része a hallgatói tehetséggondozás. Egyedülálló módon a világon, hazánkban a felsőoktatási intézményekben ezt a célt szolgálja a TMDK (Tudományos és Művészeti Diákkör), amint röviden TDK-ként emlegetünk.
A Kautz Kar küldetésének tekinti, hogy feltárja a hallgatók rejtett tartalékait. Ennek egyik eszköze a tehetséggondozás.
A kar tehetséggondozó tevékenysége kiterjed:
- a középiskolásokra, nyílt napok és tanulmányi versenyek szervezésével;
- valamint a felvételt nyert egyetemi hallgatókra, a tudományos diákköri műhelyhez és a szakkollégiumokhoz való csatlakozás lehetőségének biztosításával.
A tudományos munka iránt érdeklődő, elkötelezett hallgatók és a szakmai tudással, tapasztalattal rendelkező konzulens tanárok jól összehangolt, közös munkája magyar és angol nyelven az elméleti kérdések mellett gyakorlati, vállalati problémák megoldási lehetőségeit is feltárják a közgazdaságtan szűkebb szakterületein belül, mint például:
- pénzügy, számvitel;
- mikro- és makrogazdaság;
- közgazdasági elmélet;
- marketing;
A kari és egyetemi konferenciák mellett a kar 2017-ben rendezte meg az OTDK Közgazdaságtudományi Szekcióját. Hallgatóink a TDK mellett további szakmai versenyeken is részt vesznek.
A karon számos példa bizonyítja, hogy a tudományos diákköri tevékenység előszobája a doktori (PhD) képzésben való részvételnek, továbbá hozzájárul a jövő oktatói és kutatói, valamint cégvezetői pályákon való helytálláshoz. Ehhez illeszkedik Dr. Printz-Markó Erzsébet, egyetemi adjunktus, kari TDT elnök, TDK-ügyekhez kapcsolódó mottója Goethétől „…a gyermekeknek két dolgot kell adnunk: gyökereket és szárnyakat. Gyökereket, amelyek tartást adnak, hogy tudják, hova tartoznak, de ugyanígy szárnyakat is, amelyek az egyiket a kényszereitől és előítéleteitől szabadítják meg, a másiknak lehetőséget adnak új utakat bejárni vagy inkább repülni.”