Galéria

Eseménynaptár

Nincs megjelenítendő esemény!

SZEviation

nyitó.png

SZEviation FPV- drón versenycsapat

 

A Digitális fejlesztési központ és a Dróntechnológiai Laboratórium együttműködésében megalakult a hobby sporttal foglalkozó és a magyar felsőoktatásban teljes mértékben egyedülálló SZEviation FPV drón versenycsapat. 

De mi is az az FPV? 

Az FPV drónversenyzés nemzetközi szinten is csupán 4 – 5 éves múltra tekint vissza. Több nemzetközi versenysorozat is létezik, amelyek legtöbbje elsősorban az interneten tartalmat létrehozva találja meg a célcsoportot. Maga az FPV rövidítés a „first person view” kifejezésből származik és arra utal, hogy a pilóta egy szemüvegen keresztül érzékeli a drónon elhelyezett kamera által vett képet, azaz a külvilágot. A drónon található rádiófrekvenciás lesugárzó egység rendkívül rövid késési idővel továbbítja a képet a szemüveg felé, így lehetővé válik a drón szemüvegen keresztüli precíz irányítása. Az FPV drónok irányítása nagyban eltér a hétköznapokban is ismert rekreációs multirotoros drónok működésétől ugyanis nincs bennük automata pozícionáló rendszer.  Az FPV versenydrónok a versenyzők által épített és programozott, konfigurált rendszerek. Egyediségük révén a sport erősen rendelkezik egyfajta technikai sportág jelleggel, vagyis az építés, a fejlesztés és menedzsment is fontos része a repülésnek. A pályák nagyjából 100x50m területen felépített kapu kombinációkból állnak. Ezeken a pályákon előre meghatározott repülési vonalon kell haladniuk a versenyzőknek. Az FPV drónok akár 130-170 km/h - ás végsebességekre is képesek, valamint rendkívül szélsőséges kialakításuknak köszönhetően ezt a végsebességet hozzávetőleg egy másodperc alatt képesek is elérni.

Maga a csapat 3 részből áll:

  • Menedzsment és marketing (csapatstratégia kialakítása, szervezési feladatok ellátása, pénzügyi környezet megteremtése)
  • Fejlesztők (biztosítják a csapat technológiai hátterét, drónt fejlesztenek, biztosítják a versenyek technikai lebonyolítását)
  • Versenyzők (szimulátoros edzések segítségével különleges pilótakompetenciákat sajátítanak el, amelyekkel hazai és nemzetközi versenyeken vesznek részt.)

csapatkép.JPG

Így látható, hogy nem kizárólag a mérnöki háttérrel rendelkező hallgatókat keressük, hanem nemtől és szaktól függetlenül bárkit, aki szeretne fejlődni, tanulni és felépíteni egy működő rendszert. Illetve nem titkolt célunk az sem, hogy egyfajta inkubátorként működve a hallgatókat bevonjuk a Digitális Fejlesztési Központ ipari fejlesztéseibe.

 

Bővebb információ:

E-mail: szeviation@szeviation.hu

Instagram: https://www.instagram.com/szeviation/

Facebook: https://www.facebook.com/Dronetechlaboratory