Országgyűlési Könyvtár távoli elérése eduID-vel

Távoli hozzáféréssel (eduID) használhatóak

az Országgyűlési Könyvtár egyes adatbázisai

országgyűlési könyvtár.PNG

Az Országgyűlési Könyvtár által kiadott tájékoztató arra hívja fel a  beiratkozott olvasók figyelmét, hogy egyes adatbázisokat távolról is elérhetővé tettek, azok számára akik eduID-val rendelkeznek.

Az eduID azonosításhoz (olykor Shibboleth-ként is hivatkozhatnak rá) általában valamilyen "Intézményi belépés”-t vagy „Institutional login”-t, „Login through your institution”-t, esetleg „Belépés eduID azonosítóval”-t érdemes keresni a szolgáltatók (Arcanum, EBSCO, JSTOR, stb.) honlapján. A magyar nyelvű adatbázisok 2 esetében az "Országgyűlési Könyvtár" intézménynevet beírva tudnak kapcsolódni. Az azonosításhoz a könyvtári olvasójegy száma (öt számjegy) és az ahhoz kapcsolódó jelszó begépelésére van szükség.

Az Országgyűlési Könyvtárban jelenleg az alábbi adatbázisok esetében működik a szolgáltatás:

• ADT (Arcanum Digitális Tudománytár),
  • a Szaktárs (Akadémiai Digitális Archívum, L’Harmattan és Osiris Kiadó),
  • az Akadémiai Szótárcsomag,
  • az EBSCO Academic Search Complete,
  • a HeinOnline,
  • a JSTOR és
  • az Oxford Journals – Law Collections.

Az adatbázisok könnyen indíthatók az alábbi honlapról:

A bejelentezésről és használatról bővebb információt ide kattintva olvashatnak.