Óvári Gazdász Szakkollégium
Óvári Gazdász Szakkollégium
A Szakkollégium célja a közösség, társadalmi érzékenység és szakmaiság elvén alapuló tehetségazonosítás, tehetséggondozás mellett magas szintű, minőségi szakmai képzés nyújtása, továbbá a mezőgazdaság és élelmiszertudomány területén olyan szakemberek képzése, akik már az egyetemi képzés során korszerű, naprakész gyakorlati ismereteket szereznek, illetve a Szakkollégium közösségformáló és alumni tevékenysége folytán folyamatosan bővíthetnek.
Célunk, hogy a mezőgazdaság és élelmiszertudomány területén magas szintű elméleti és gyakorlati tapasztalatszerzést biztosítsunk, elsősorban a Kar mintagazdasági rendszerében és Szakkollégium munkájában részt vevő cégeknél folytatott szakmai gyakorlatok, valamint az ehhez a munkához kapcsolódó előadások, kurzusok, konferenciák, szakmai kirándulások, pályázati projektek megvalósítása, továbbá kutatások által.
A szakkollégisták szakmai tudásuk, közéleti szerepvállalásuk, a Szakkollégium és a Kar kapcsolatrendszere révén, a munkaerőpiacon kamatoztatni tudják készségeiket, képességeiket, jártasságaikat, részt vesznek a Kar és a Szakkollégium alumni tevékenységében, ezáltal tovább bővítve azok lehetőségeit, elősegítendő a sokoldalú, társadalmi problémák iránt nyitott, ezeket kezelni akaró és tudó értelmiségi elit kinevelését. Törekszünk arra, hogy az önkormányzatiság, a szubszidiaritás és a demokrácia elvei érvényesüljenek a szakkollégiumi tevékenységeink során.
Szakkollégiumunk közösségi, szellemi, kritikai és értékközvetítő műhelyként kíván működni, amelynek velejáró feladata a tárgyi és személyi feltételek megteremtése.
Célunk, hogy tevékenységeink által a megszerzett tapasztalatainkat disszeminálni tudjunk jelenlegi és leendő hallgatóink számára, kívánatossá téve ezzel a Szakkollégiumhoz való tartozást.
Az elmúlt évek képzési tervei Szakkollégiumunkban, alapvetően a Nemzeti Tehetség Program Szakkollégiumokra kiírt pályázataihoz kötődtek (legutóbb a NTP-SZKOLL-19-0053 pályázathoz), ezáltal több éven keresztül biztosítottá vált a Szakkollégium tevékenysége. Az EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00008 számú „Innovatív tudományos műhelyek a hazai agrár felsőoktatásban” című projekt keretében az ország agrár felsőoktatási helyszínein működő doktori iskolák együttműködése révén a graduális képzésben résztvevő hallgatók szakkollégiumi tevékenysége is támogatott. Célunk az, hogy tudományos szinten, diverz téma csomagot mutassunk be a hallgatóknak, ami segíti, hogy a hallgató az egyes területek iránti érdeklődése irányítottá váljon, továbbá ezen hallgatók orientálása a PhD képzés iránt. Szakkollégiumi rendezvények szervezése, hallgatói juttatások, szakkönyvek, tankönyvek beszerzése, külsős gyakorlati helyeken hallgatói gyakorlatok megvalósítása.
Bővebb információ: https://hu-hu.facebook.com/OvariGazdaszSzakkollegium/