EGÉSZSÉG- ÉS SPORTTUDOMÁNYI KAR - Tudományos és Művészeti Diákkör

Az Egészség- és Sporttudományi Kar munkatársai az egészségi állapot, az egészségkultúra és az életmód kutatásával foglalkoztak az elmúlt években. Melyek az alábbi kutatási projektekből is kiderülnek. Fontos megemlíteni ezen területeket, hiszen nem csak oktatóink, de hallgatóink is nagy szerepet töltenek be a kutatásokban.

„Sport-, Rekreációs- és Egészséggazdasági Kooperációs Kutatóhálózat létrehozása EFOP-3.6.2-16-2017-00003”

A projekt központi témája a prevenció, diagnosztika, rehabilitáció társadalmi és gazdasági hatásainak vizsgálata. A kutatásban résztvevők önminősített egészségi állapotának, jól-létének, egészséghitének, életmódjának és egészségmagatartásának vizsgálata.

A kutatási projekt kiemelten kezeli az egészségfejlesztés hatását az életmódra, Az egészségmagatartás az életmód és egészségpiaci termékek igénybevétele/használata milyen hatással van a preventív, fittségi és rehabilitációs eljárások igénybevételére és az alkalmazott eljárásoknak milyen hatása van az előzőkre.

egészség.jpg

A kutatás három területet vizsgált:

• Egészségtudatosság vizsgálata egyetemisták körében
  • A sport, az egészség és a munkateljesítmény, munkaerő-produktivitás kapcsolata egy győri nagyvállalat dolgozói körében
  • Időskorúak (60 év felettiek) egészségtudatossága, prevenció megjelenésének vizsgálata

Városi lakosság egészségfelmérése nagyvárosi környezetben

A kutatás célja: A városban élők egészségi állapotának felmérése kérdőív segítségével. A kapott eredmények alátámasztása fókuszcsoportos anyaggyűjtéssel. A kapott eredmények alapján egészségfejlesztési stratégia kidolgozása.

Széchenyi István Egyetem az Egészséges Családokért Projekt (CNP-KP-1-2020/1-000138)

A projekt célja: a szülőségre felkészüléssel kapcsolatos ismeretek átadását megcélzó edukációs előadások, gondozási-nevelési edukációs szülőcsoportok tartása, családterápiás módszerekkel párok családalapításra történő felkészítése. A következő részekből áll:

• Szülő edukációs kísérleti projekt első gyermeket tervező párok/váró szülők részére
  • „Szülőcsoport új szülőknek”
  • „Ismerem a párom és a családom, tudom, hogy mit szeretnék”

szülésznő.jpg

RUN-EU Exploratory Missions in Life & Physical Sciences and Sport & Health Sciences nemzetközi projekt

Az Egészség és Sporttudományi Kar nemzetközi egyetemi kapcsolatok kiépítésében, közös kutatási projektek kiépítésében is aktívan részt vesz.

A kutató/ oktatócsoport munkájának feladata a nemzetközi hallgatói, oktatói mobilitás elősegítése, az egészség és sporttudományi képzéseken a nemzetek/ egyetemek közötti átmenet biztosítása, a nemzetközi hallgatói bázis erősítése, nemzetközi kutatások ösztönzése.

A projektek leírásából kiderül, hogy a Kar minden területén folyamatosan zajlik a tudományos munka, a felmérések, tapasztalatok gyűjtése. A TDK munkához bármely hallgató csatlakozhat, aki kedvet érez az órai vagy órán kívüli témák egyikében való elmélyüléshez.

ápoló.jpg

Bővebb információ: https://esk.sze.hu/kezdolap