Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar

A Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar a jogi és igazgatási képzések győri központja, mely magas színvonalú oktatási és tehetséggondozó tevékenysége révén a munkaerőpiacon jól hasznosítható, versenyképes tudást, valamint széleskörű tapasztalatszerzési és fejlődési lehetőségeket biztosít hallgatóinak.

Családias, támogató közösség

A Kar jókedvű, barátságos közege egyedülálló lehetőséget nyújt a hallgatók és oktatók közötti közvetlen együttműködésre, valamint a kollegiális kapcsolatok kialakítására.

dfk1.jpg

Tudományos rendezvények

A Kar kiemelt figyelmet fordít a hallgatók látókörének szélesítésére, melyet a rendszeresen szervezett tudományos konferenciák és előadások biztosítanak. Ezek sorában említhető többek között az évente megrendezésre kerülő Winter Seminar, valamint a Kar mellett működő Batthyány Lajos Szakkollégium által szervezett vitaestek.

Tudományos diákköri tevékenység

A tehetséggondozás kiemelt színtere a kari tudományos diákköri tevékenység koordinálása, melynek keretében a Kar oktatói folyamatos segítséget nyújtanak a hallgatóknak kutatásaik folytatásához, valamint eredményeik sikeres bemutatásához. Ezt a célt szolgálják többek között a Batthyány Lajos Szakkollégiummal együttműködve félévente rendezett hallgatói konferenciák.

dfk2.jpg

Jogesetmegoldó és perbeszédversenyek

A hallgatók érvelési képességeinek fejlesztése érdekében a Kar jogterületenként szervezett felkészítő kurzusok révén folyamatos, magas színvonalú felkészítést biztosít a hazai, valamint nemzetközi jogesetmegoldó és perbeszédversenyeken való részvételhez.

dfk3.jpg

Prezentációs vetélkedő

A Kar minden félévben meghirdeti a „Stand up and prezent” versenyt, melyen középiskolás diákok és egyetemi hallgatók fejleszthetik előadói készségeiket.

Kimagasló eredmények

A győri jogi Kar hallgatói évről évre kimagasló eredményeket érnek el különféle hazai és nemzetközi versenyeken és pályázatokon.

dfk4.jpg

Bővebb információ: https://dfk.sze.hu/kezdolap