Beszámoló a 2014. november 19i Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciáról és Tehetségnapról-

Beszámoló a 2014. november 19-i Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciáról és Tehetségnapról

A Széchenyi István Egyetem 2014. november 19-én, szerdán 24. alkalommal rendezte meg a Tudományos és Művészeti Diákköri Konferenciát, illetve harmadik alkalommal került sor a Tehetségnapra, vagyis a TMDK-hoz kapcsolódó programok egész napos rendezvénysorozattá való kibővítésére.

A Tehetségnap ünnepélyes megnyitója a Varga Tibor Zeneművészeti Intézet hallgatóinak előadásával, majd Dr. Földesi Péter rektor köszöntőjével vette kezdetét. Ezt követően Dr. Konczosné Dr. Szombathelyi Márta TMDT elnök számolt be arról, hogy az Egyetem sikeres regisztrációt követően októbertől Tehetségpontként működik, illetve megalakult a Tehetségsegítő Tanács, amelynek célja a még hatékonyabb, átfogó tehetséggondozási tevékenység elősegítése.

A Konferencián résztvevő 194 egyetemi hallgató 29 szekció keretében, összesen 169 előadáson mutatta be tudományos vagy művészeti területen elért eredményeit. A folyamatos szakmai ellenőrzést gyakorló 106 konzulens között megtalálhattuk a tanszéki mérnöktől az egyetemi tanárig az egyetem számos tanszékének oktatóit. Az előadások szakmai minősítéséért 128 zsűritag volt felelős.

A szekcióülésekkel párhuzamosan ún. pánikoldó programok zajlottak, amelyek keretében grafológiai tanácsadáson, önismereti és kommunikációs tréningen vehettek részt az érdeklődők. A délután folyamán több helyszínen izgalmas témaajánló előadásokon vehettek részt a hallgatók. Az Aulában közös kreatív program eredményeként készült el a résztvevőket bemutató installáció.

A Tudományos és Művészeti Diákköri Konferencia az esti órákban megtartott eredményhirdetéssel zárult. Az okleveleket Dr. Földesi Péter rektor és TMDT elnök asszony adta át. Mindösszesen 43 első díj, 32 második díj, 13 harmadik díj és 16 különdíj került kiosztásra. A konferencián 94 hallgató szerzett jogosultságot a 2015 tavaszán megrendezésre kerülő Országos Tudományos Diákköri Konferenciára. Az egész napos programsorozaton mintegy 550 hallgató, oktató és érdeklődő vendég vett részt.

Gratulálunk minden résztvevőnek és felkészítő tanáraiknak!

A 2014. évi őszi TMDK számokban

Szervezeti egység Szekciók száma Előadások száma Hallgatók száma Konzulensek száma Zsűritagok száma
KGK 5 23 33 21 23
MTK 11 42 53 40 50