Szenátusi Ülés 14:00 - 16:00

EZ IS EGY HUNGARIKUM - Akik mozgatják a Világot

KSZM.PNGA TEHETSÉGGONDOZÁS CÉLJA AZOKNAK A FIATALOKNAK A FEJLESZTÉSE, AKIK NEM CSUPÁN MEGMOZDÍTHATÓK, DE MOZGATJÁK A VILÁGOT. AZ A RENDSZER, AMI AZ ELMÚLT HETVEN ÉVBEN EZZEL KAPCSOLATBAN KIALAKULT MAGYARORSZÁGON, HUNGARIKUMNAK TEKINTHETŐ.

A Széchenyi István Egyetemen működő szervezett tehetséggondozási tevékenységekkel, és a        Kiválóan Akkreditált Tehetségpont fokozat elnyeréséhez fűzhető kimagasló eredményekkel            kapcsolatban készített interjút Kiss Géza, Dr. Konczosné Dr. Szombathelyi Márta professzor          asszonnyal, aki a TDT, Tudományos Diákköri Tanács elnöki pozícióját tölti be.

Széchenyi István 230 éves születési évfordulója alkalmából pedig egy hallgatói alkotói pályázat került meghírdetésre, amelynek témája a "legnagyobb magyar" életművének, szellemiségének      mai hatásainak feldolgozása esszé, novella, vers, képzőművészeti, építészeti alkotás, installáció, fotó vagy rövidfilm formájában.

A teljes cikk és a pályázat feltételei elolvashatóak ide kattintva, valamint Széchenyi Alumni Magazin, a Széchenyi István Egyetem öregdiák folyóirat 2021 tavaszi számának 28-31. oldalán.

Fotó: Könczöl János