A Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kar Művészeti Szakkollégium
tisztelettel meghívja Önt, családját, barátait a
Keleti nyitás? - a sinológia múltja, jelene és jövője a XXI. századi Magyarországon
című vitaestre, március 1-én, 17 órára,
Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kar könyvtárába
(9022, Győr, Liszt Ferenc u. 42., 3. emelet)
A szakkollégium vendégei:
Dr. Salát Gergely
Hartyándi Mátyás
Villányi László
Az est házigazdája:
Dr. Horváth Nóra
filozófus, a szakkollégium koordinátora

Dr. Salát Gergely: Kína-kutató, a PPKE főállású egyetemi docense, az ott működő Kínai Tanszék és Modern Kelet-Ázsia Kutatócsoport vezetője. Szakterülete a kínai jog- és intézménytörténet, emellett mai kínai politikával és kelet-ázsiai nemzetközi kapcsolatokkal is foglalkozik.

Hartyándi Mátyás: Játékpedagógus, prefektus. A Pannonhalmi Bencés Gimnázium nevelőtanáraként játékosított kínai nyelvórákat, valamint Kelet-Ázsia kultúráját megismertető szakköröket szervez. Sinológiai kutatási területe: a Zhou-kori kínai bölcselet.

Villányi László: költő. 1990 óta a győri Műhely folyóirat főszerkesztője, a 2016-ban megjelent A Közép Birodalma című Kína-tematikájú különszám főszerkesztője. A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia tagja.

A program az NTP-SZKOLL-16-0040-es pályázati program keretében valósul meg.
Szakkollégium a képzőművészeti, művészetelméleti és irodalomelméleti tevékenységek pártfogásáért
Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kar

TMDK képzés - Dolgozat felépítése 2017. október 18. 17:00 - 18:30