TMDK és Tehetségnap
2018. április 25. 

LETÖLTHETŐ PROGRAMFÜZET


08.00-tól REGISZTRÁCIÓ
(Aula) - folyamatos
prezentációk feltöltése a szekciótermekben 08.30-ig

08.30 - 09.05  MEGNYITÓ ÜNNEPSÉG (D1)
A Művészeti Kar hallgatóinak zenei műsora és Dr. Lukács Eszter oktatási rektorhelyettes köszöntője
A Tehetségkapu portál bemutatása

09.30 – 13.00 TMDK SZEKCIÓK – HALLGATÓI ELŐADÁSOK (Tanulmányi termek)

09.30 – 14.00  KOMPETENCIA-FEJLESZTŐ MŰHELYEK – előzetes regisztráció alapján
       09.30 – 13.30  KONFLIKTUSKEZELÉSI KÓSTOLÓ (ÚT 217) - regisztráció
       09.30 – 13.30  KARRIER TANÁCSADÁS (ESZK)  - regisztráció
       09.30 – 13.30  GRAFOLÓGIAI TANÁCSADÁS (IS 101/5) - regisztráció
      10.00 – 11.00 „TANULOM MAGAM – MAGAM TANULOM” (A2)
                              hogy függ össze a (nyelv)tanulás az önismerettel - regisztrácó
      13.00 – 14.00 REJTVÉNYFEJTŐ VERSENY (ÚT 220-221)
                             érdekesség a sudoku típusú feladványok színes világából - regisztráció

09.30 – 16.00 „EXIT THE ROOM” (ÚT 114)
Rendhagyó egészségügyi szabaduló szoba az ESK szervezésben Szabadulj meg a rémálmaidtól: egészségügyi tesztek, allergia és ételintolerancia vizsgálat, mobil EKG és vérnyomásmérés

12.00 – 13.00 TÁJÉKOZTATÓ AZ OROSZORSZÁGI HALLGATÓI ÉS OKTATÓI ÖSZTÖNDÍJAKRÓL, TANULMÁNYUTAKRÓL (ÚT 230/2)
A tájékoztatót Alina Urazbekova, a budapesti Orosz Kulturális Központ munkatársa tartja
A tájékoztatót bevezeti Bakonyi István prof. emeritus. Felkért hozzászólók: Komlósi László egyetemi tanár, Poór Zoltán egyetemi docens
A tájékoztató orosz nyelven, szükség esetén tolmácsolással történik

13.00 – 13.45 TRITONUS GITÁRTRIÓ: ÁTIRAT PREMIER – komolyzenei ízelítő (AULA)

13.00 – 14.30  IDŐMENEDZSMENT (A1)
Hancz Patrik doktorandusz, SZE Állam- és Jogtudományi Doktori Iskola

14.00 – 15.00 TEHETSÉGKAPU WORKSHOP (B2) – beszélgetés a HÖOK munkatársaival a tehetségazonosító információs rendszer által nyújtott lehetőségekről

14.30 – 16.00 TEHETSÉGBÖRZE: Lánytehetségek a műszaki és informatikai pályákon (IS 101/5)
A SZE Tehetségsegítő Tanács és a GYMSKIK Női Vállalkozói Klub közös programja

13.30 – 14.40 ESK KARI TEHETSÉGFÓRUM (B3)
Egészség és rekreáció ahogy a gyakorló szakember látja – előadások változatos témákban a spiroergometriás teljesítményméréstől a marihuána orvosi alkalmazásának kérdéséig

13.30 – 16.00 ÉÉKK KARI TEHETSÉGFÓRUM (B1)
        13.30 – 14.30 Munkák 1-2-3
                               Jakab Csaba DLA építész-belsőépítész-bútortervező egyetemi tanár
        14.30 – 16.00 PechaKucha – kari kutatási témák és eredmények

13.30 – 16.15 KGK KARI TEHETSÉGFÓRUM (A2)
      13.30 – 15.30 „Miből lesz a cserebogár?” –Inspiráló életutak a turizmusban
      15.30 – 16.15 Az ember a TDK mögött – beszélgetés eredményes TéDéKázókkal

16.30  17.30 ZÁRÓÜNNEPSÉG és EREDMÉNYHIRDETÉS (D1)

      


OTDK 2017

Eseménynaptár